کفپوش خودرو

فاکتور های انتخاب کفپوش مناسب خودرو

کفپوش خودرو در اصل یکی از مهمترین لوازم جانبی خودرو محسوب می شود که برای پوشش کف کابین داخلی خودرو مورد استفاده قرار می گیرد از این رو به آن کفپایی خودرو هم گفته می شود. انواع کفپوش خودرو در ادامه برسی خواهد شد. رنگ، طرح و نوع کفپوش بسیار حائز اهمیت است. یک کفپوش مناسب می تواند فضای چشم نوازی را در کابین داخلی خودرو بوجود آورد. برای خرید کفپوش خودرو باید با ویژگی های انواع آنها آشنا شد تا با آگاهی از معایب و مزایای هر یک به انتخاب دقیق و درستی دست زد.

از آنجا که کفپایی برای پوشش کف اتاق خودرو استفاده می شود و با ته کفش سرنشینان در ارتباط است لذا مهمترین ویژگی آن مقاومت در برابر فرسایش و ساییدگی است. پس در انتخاب جنس آن باید دقت فراوانی به کار برد.کفپوش ها در بازار در دو فرم یک تکه و چند تکه عرضه می شوند.

 

فاکتور های انتخاب کف پوش مناسب

برای انتخاب یک کف پوش مناسب، باید عوامل مختلفی را در نظر داشته باشید. سطح کف پوش به علت تماس مداوم با پای سرنشینان، دچار ساییدگی و فرسودگی می شود؛ پس چه بهتر که آن ها را از جنسی مقاوم انتخاب کنید که علاوه بر انعطاف پذیری بالا، در برابر سایش و فرسودگی نیز مقاومت خوبی از خود نشان دهند. انتخاب سایز مناسب کف پوش نیز یکی از موارد مهم در این زمینه است.

سایز مناسب نیز یکی از مواردی است که نقش مهمی را در ایمنی شما در حین رانندگی ایفا می کند؛ چراکه عدم انتخاب سایز مناسب برای کف پوش، منجر به جابه جایی آن و گیرکردن به پدال های گاز و ترمز خواهد شد که می تواند حوادث و خسارات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

 

مزایای استفاده از کف پوش

یک کف پوش مناسب، مزایایی را دارد که از قرار زیر است که باعث می شود ترغیب شوید و حتما از کف پوش استفاده کنید. می توانید برای خودروی خود انواع طرح ها و مدل های کف پوش را انتخاب کنید:

1. نظافت آسان کابین

یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلایل استفاده از کف پوش ها در خودرو، مسئله نظافت و تمیزی کابین خودرو است. گردوغبار حاصل از کف کفش ها یا سرازیرشدن مواد خوراکی و نوشیدنی در صورت عدم وجود کف پوش، باعث کثیف شدن کف خودرو می شوند که تمیز کردن و از بین بردن لکه های آن، کار چندان ساده ای نیست. ازاین رو، راه حل حفاظت و تمیز نگه داشتن کف خودرو، استفاده از پوششی است که به آسانی قابل جابه جایی و تمیز کردن باشد.

2. زیبایی کابین

امروزه کف پایی ها به چیزی فراتر از یک کف پوش ساده تبدیل شده اند و نقش مهمی را در زیباسازی کابین خودروها ایفا می کنند. طرح ها و مدل های متنوع و هم چنین ترکیب رنگ های هماهنگ با تریم داخلی یا متضاد با آن، جلوه متفاوتی به کابین خودرو های مدرن امروزی داده است.

3. ایمنی در حین رانندگی

یکی از مهم ترین مواردی که یک کف پوش مناسب با خود به همراه دارد، ایمنی در حین رانندگی است؛ اگرچه، اغلب توجه چندانی به آن نمی شود. جلوگیری از لیز خوردن پا هنگام استفاده از پدال ها، یکی از جنبه های مهمی است که باید هنگام خرید کف پوش مناسب در نظر گرفته شود.

سایر مزایای استفاده از کف پوش مناسب عبارتند از:

  • ارزش فروش خودروی کارکرده را بالا می برد.
  • مانع از ورود و جذب میکرو ارگانیسم ها توسط پوشش کف نصب شده توسط کارخانه می شود.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.